deutsch english polski EMAIL info@liguria-extravergine.com  / MOBILE 0049 173 2618910POLITYKA PRYWATNOŚCI Länderauswahl

INFORMACJE

Ciekawostki i ogólne informacje o podróży


ZAMELDOWANIE I WYMELDOWANIE

Check in: od godziny 16.00 do 20.00
Check out: przed godziną 10.00
W razie późniejszego przyjazdu, po godzinie 20.00 z powodu komplikacji w podroży, korków na autostradzie itd. bardzo proszę o kontakt telefoniczny z agencją lub właścicielem domu letniskowego.


ZAKUPY

Rynki i targi


Imperia:

W każdy czwartek rano (do ca.12.30) - Duży cotygodniowy targ przy Via Cascione w dzielnicy Porto Maurizio.

W każdą środę i sobotę rano (do ca.12.30) - Duży rynek na placu przy kościele Chiesa di San Giovanni w centrum dzielnicy Oneglia.

Dolcedo:
Rzemieślnicy, pchli targ, produkty ekologiczne - od Wielkanocy do października, zawsze w drugą niedzielę miesiąca.

San Remo:
W każdy wtorek i sobotę rano - wielki cotygodniowy targ w centrum, 240 stoisk. Polecam!

Ventimiglia :
W każdy piątek ogromny rynek na promenadzie nadmorskiej. Od 7.00 rano przez cały dzień.

Pieve di Teco:
Targ antyków i staroci. Ostatnia niedziela miesiąca, Via Marconi i Portici ( pod arkadami) od 8.00 do 20.00 .


Sklepy wiejskie

Jeśli wynajęli państwo dom w Vasii, to łatwo można kupić chleb w małym sklepie na głównej ulicy. Czasami, w lecie. Kiedy jest wielu turystów warto zamówić wcześniej pieczywo na następny dzień.

Jeśli wynajęli państwo dom w Prela Castello albo Pantasina to najbliższy sklep znajduje się w Pantasina. Tu znajdą państwo szeroki wybór lokalnych produktów, takich jak oliwa z oliwek, sery górskie, świeże jajka. Ten sklep jest otwarty cały dzień, z przerwą obiadową od ca.12.30 do 16.00. Proszę uważać, wszystkie sklepy we Włoszech, z wyjątkiem dużych Supermarketów, są zawsze w porze obiadowej zamknięte!


Supermarket „Conad“
Via Giuseppe Airenti 5 18100 Imperia
Godziny otwarcia 8.30 do 20.00. w lecie do 21.00, w niedziele otwarte.
Bardzo dobra jakość żywności, bardzo dobrze zaopatrzony, doskonałe ryby i mięso.

Hipermarket „Bennet”
Via Nazionale, 18027 Pontedassio, Imperia
Godziny otwarcia 8.30 do 20.00. , w niedziele otwarte do 20.30.

ExtraVergine - Vacation in LiguriaŚwieże ryby
Kiedy się spędza wakacje nad samym morzem, należy spróbować doskonałych ryb śródziemnomorskich. W Imperii, w porcie w Oneglia istnieje możliwość kupna ryby bezpośrednio z łodzi. Nie trzeba wstać o 5.00 rano, łodzie przypływają koło 10.00 i 16.00.

Oliwa z oliwek
Oczywiście w Ligurii można w dowolnym miejscu kupić oliwę i jakość będzie prawie zawsze wyższa niż to, co można dostać za granicą za te same pieniądze. Jednak najlepiej zapytać w małych wytłaczarniach i sklepach wiejskich. Tu znajdą państwo naprawdę dobre, wysokiej jakości produkty.

Najlepiej kupować bezpośrednio od producentów. Jeśli chcą państwo zamówić, mogę chętnie pomóc.


WAKACJE Z PSEM
W niemal wszystkich domach letniskowych, można spędzić wakacje z psem.

W restauracjach należy zapytać, czy można wejść z psem. W miesiącach letnich, gdzie większość gości siedzi na zewnątrz, nigdy nie ma problemu. Plaże są tabu dla psów w miesiącach letnich. Często można znaleźć specjalnie wydzielone plaże dla psów. Zakaz dotyczy plaż zagospodarowanych. Na dzikich plażach można bez problemu psa zabrać ze sobą.
W Imperii znajduje się parę plaż dla psów: jedna w Poro Maurizio, w dzielnicy Borgo Marina. Jest to pierwsza plaża, naprzeciwko hotelu Corallo. Jest ogrodzona i czysta (żwirowa).

Druga plaża dla psów w Porto Maurizio znajduje się w dzielnicy Borgo Prino. To ostatnia plaża w Imperii - Porto Maurizio w kierunku Sanremo. Tuż obok znajduje się duży bezpłatny parking, na którym prawie zawsze znajdziesz wolne miejsce. Jest to piaszczysta i żwirowa plaża, nie ogrodzona.
W dzielnicy Oneglia, idąc wzdłuż morza w kierunku Diano Marina jest również wydzielony odcinek dla właścicieli psów.

W sąsiedniej wiosce San Lorenzo al Mare znajdują się bardzo ładne bezpłatne plaże, na których akceptowane są psy. Zaparkuj w mieście i idź wzdłuż nadmorskiej promenady ścieżką rowerową (Pista Ciclabile) w kierunku Sanremo. Za ostatnim barem (Mini Golf) ścieżka lub schody prowadzą z Pista Ciclabile na kamienistą i żwirową plażę w kilku miejscach. Czysto, prysznice ze słodką woda.

Poza sezonem, czyli od października do maja, można iść z psem prawie wszędzie na plażę. Nawet jeśli jest to oficjalnie zakazane, wszyscy chodzą. Dopóki plaże nie są zagospodarowane a parasole i leżaki schowane w magazynie, psy nie przeszkadzają nikomu. Liguryjczycy są bardzo przyjaźni dla psów.


KOMARY
Niestety, również w Ligurii są w lecie w komary. Oprócz "dużych", które znamy z północnej Europy, są również bardzo małe. Ta odmiana nazywa się "pappatacci" i może być dość irytująca. Jedyną rzeczą, która pomaga (mówię z ponad dziesięcioletniego doświadczenia ) jest "Autan Family", a do mieszkania małe wtyczki z płytkami przeciw komarom. Te małe urządzenia można łatwo kupić w każdym supermarkecie lub wiejskim sklepie. To naprawdę działa i można spać przy otwartych oknach. W płytkach znajduje się naturalny środek odstraszający insekty, żadna trucizna.
GALERIA:
 
Extra Vergine - Vacation in Liguria Extra Vergine - Vacation in Liguria Extra Vergine - Vacation in Liguria


 Nach oben drucken E-Mail Kontakt Home - Startseite

 
MOBILE 0049 173 2618910
EMAIL info@liguria-extravergine.com

Agencja ExtraVergine
Właściciel: Malgorzata (Margherita) Klaus
Anrather Weg 18, 40547 Düsseldorf