deutsch english polski EMAIL info@liguria-extravergine.com  / MOBILE 0049 173 2618910POLITYKA PRYWATNOŚCI Länderauswahl

DOMY LETNISKOWE

Casa Liberta in Prela Castello [Codice Citra: -------------]

ilość osób: 4   sypialnia: 2   powierzchnia: ca. 80 m2
balkon / taras: tak   ogród: odmówić   najbliższa plaża: w 12 Km
         
cena: 50-75  EUR / co noc  ceny sezonowe 
(sprzątanie końcowe 60 EUR)
Ten niezwykły kamienny dom został odrestaurowany z dużym nakładem pracy i wyjątkowym wyczuciem dla tradycyjnej struktury budowli. Wybór materiałów budowlanych i wiele kreatywnych rozwiązań zapewniają nieporównywalną atmosferę. Nie znajdziesz takiego obiektu w żadnym katalogu popularnego biura podroży. Nie jest to nieruchomość przygotowana tylko na wynajem, ale dom, w którym sami właściciele co roku spędzają wakacje.

Z małej uliczki wejście prowadzi do przestronnej, jasnej kuchni. Znajdziesz tu duży stół jadalny i dobrze wyposażoną kuchnię z kuchenką elektryczną i zmywarką do naczyń. Otwarta kuchnio-jadalnia przechodzi w przytulny salon. Jest on wyposażony w wygodną rozkładaną kanapę, która zapewnia dwa dodatkowe miejsca do spania. Widoczna kamienna ściana, masywna drewniana podłoga, obrazy i dywany tworzą klimatyczną, ciepłą, niezrównaną atmosferę. Dwa duże okna (od sufitu do podłogi) wprowadzają piękny krajobraz wprost do pokoju.
Dom ma dwa poziomy, które są połączone szerokimi, otwartymi drewnianymi schodami.

Na dolnym poziomie znajduje się jasna sypialnia z podwójnym łóżkiem, a także łazienka. Łazienka jest bardzo oryginalna, wbudowana w skalę, na której został zbudowany dom i wyposażona w stylową wannę, umywalkę i toaletę.

Dom posiada patio, mały taras z fantastycznym widokiem na dolinę. Taras znajduje się tuż obok drzwi wejściowych, na zewnątrz domu. Jest to piękne miejsce na śniadanie lub relaks wieczorem przy lampce wina.

Pralka znajduje tak zwanej Cantina, rodzaju pomieszczenia gospodarczego.
Dom jest jednym z najstarszych w Prela Castello i jak powiadają, został zbudowany na pozostałościach starego muru miejskiego. Jest to jeden z ostatnich domów, który nadal są pokryte tradycyjnym, kamiennym dachem.

W zabytkowej miejscowości Prelá Castello, której początki sięgają XI wieku, mieszka na stałe tylko 12 mieszkańców. Jedyną ulicą jest wąskie, tak zwane caruggio, które kończy się na słonecznym placu przed kościołem. Możesz wygodnie zaparkować samochód w pobliżu domu na publicznym parkingu. Naturalnie bezpłatnie.

Casa Liberta szczególnie nadaje się dla par lub rodzin ze starszymi dziećmi. Schody są strome, a otwory na schody nie są zabezpieczone, dlatego obiekt nie jest wynajmowany rodzinom z małymi dziećmi. Uważamy, że jest odpowiedni dla dzieci od 5 roku życia. Ponieważ wszystkie pokoje (z wyjątkiem łazienki) są otwarte, Casa Liberta nie jest odpowiednim domem letniskowym dla gości, którzy koniecznie potrzebują sfery prywatnej.

 


Extra Vergine pościel   Extra Vergine ręczniki
Extra Vergine Łazienka z wanną   Extra Vergine Prospekty i przewodniki do dyspozycji
Extra Vergine Kuchnia: kuchenka, piekarnik, lodówka, toster   Extra Vergine Urządzenia elektryczne: pralka, zmywarka, telewizor, suszarka do włosów, żelazko
Extra Vergine Piec na pellet (no centralne ogrzewaniei)    
Extra Vergine Brak wifi   Extra Vergine Niestety nie nadaje się dla osób na wózkach inwalidzkich
         
Kinder Willkommen!
 Witamy dzieci!
  Hund Willkommen!
 Psy dozwolone!
     


Extra Vergine dostępnyExtra VergineExtra Vergine niedostępny / nieodpowiedni


LOKALIZACJA:
Prelá Castello to bardzo klimatyczna, zabytkowa wioska z ruinami zamku z XII wieku zagubiona pośród gajów oliwnych. Miejscowość ma długą, bardzo interesującą historię. W średniowieczu zamek zamieszkiwali władcy, którzy kontrolowali całą dolinę Prino. Prela Castello była stolicą regionu. Stad taki duży i bogaty kościół, którego początki sięgają średniowiecza. Kościół został rozbudowany w okresie Renesansu, a później obdarzony barokową fasadą. Budowla odzwierciedla dawną sławę i bogactwo tego miejsca. Obecnie w Prelá Castello mieszka tylko 12 osób, wszyscy bardzo otwarci i życzliwi. Żyją przede wszystkim z uprawy oliwek. Wyśmienitą oliwę z rzadkiej odmiany Taggiasca można kupić bezpośrednio od właścicieli.




Jedyna ulica prowadząca przez wieś i kończy się na słonecznym placu. Tu, w miesiącach letnich co jakiś czas obchodzone są wiejskie party, turyści są zawsze mile widziani. Najbliższe sklepy spożywcze znajdują się w Vasia (2 km) i Pantasina (1,9 km), najbliższa restauracja w Vasia. W letnich miesiącach mamy w Prela Castello Home Restaurant. We wsi można również kupić świeże owoce, warzywa i marmoladę własnej roboty, Wszystko BIO! Proszę pytać u mnie, ja również jestem jedną 12 mieszkańców tego zaczarowanego miejsca.

 

PLAN REZERWACJI:


 Nach oben drucken E-Mail Kontakt Home - Startseite

 
MOBILE 0049 173 2618910
EMAIL info@liguria-extravergine.com

Agencja ExtraVergine
Właściciel: Malgorzata (Margherita) Klaus
Anrather Weg 18, 40547 Düsseldorf