deutsch english polski EMAIL info@liguria-extravergine.com  / MOBILE 0049 173 2618910POLITYKA PRYWATNOŚCI Länderauswahl

DOMY LETNISKOWE

Bed & Breakfast w Prelá Castello [Codice Citra: -------------]

ilość osób: 2   sypialnia: 1   powierzchnia: ca. - m2
balkon / taras: odmówić   ogród: odmówić   najbliższa plaża: w 12 Km
         
cena: od 23 EUR / co noc ceny sezonowe 
 
Typowy liguryjski dom z kamienia stoi w zabytkowej wiosce Prelá Castello.

Kupiliśmy ten dom kilka lat temu i odrestaurowaliśmy go, zachowując oryginalny charakter zostawiając wiele historycznych detali. Jest to jeden z najstarszych budynków w Prelá Castello.

Kiedy średniowieczny zamek, który stoi na skraju miejscowości został w czasie kolejnej bitwy zniszczony, mieszkańcy wykorzystali kamienie do budowy domów. Niektóre można również rozpoznać w naszym. Najniższe piętro jest najstarsze i jest szacowane na XIV wiek.

Nasze B & B znajduje się na parterze domu i składa się z pokoju z podwójnym łóżkiem (140x200) i łazienki z prysznicem.

Pokój jest bardzo malowniczy: ze sklepieniami, kolumną. Wcześniej mieściła się tutaj kuchnia, struktury są nadal częściowo zachowane. Z okna roztacza się piękny widok na gaje oliwne.

Nasza rodzina mieszka na wyższych piętrach, Śniadanie serwowane jest na tarasie na pierwszym piętrze lub przy złej pogodzie, w jadalni. Przygotujemy obfite śniadanie z domowymi dżemami, owocami i warzywami z naszego ogrodu, Oczywiście wszystkie produkty BIO.

 


Extra Vergine pościel   Extra Vergine ręczniki
Extra Vergine Prospekty i przewodniki do dyspozycji   Extra Vergine Urządzenia elektryczne: telewizor, suszarka do włosów, żelazko
Extra Vergine Prysznic   Extra Vergine centralne ogrzewaniei
Extra Vergine Śniadanie Extra Vergine Dla wózków inwalidzkich nie nadaje się
         
Kinder Willkommen!
 Witamy dzieci!
  Hund Willkommen!
 Zwierzęta nie są możliwe!
     


Extra Vergine dostępnyExtra VergineExtra Vergine niedostępny / nieodpowiedniGALERIA:


Extra Vergine - Wakacje w Ligurii Extra Vergine - Wakacje w Ligurii Extra Vergine - Wakacje w Ligurii Extra Vergine - Wakacje w Ligurii Extra Vergine - Wakacje w Ligurii
Bed & Breakfast / Extra Vergine Extra Vergine - Wakacje w Ligurii Extra Vergine - Wakacje w Ligurii Extra Vergine - Wakacje w Ligurii


LOKALIZACJA:
Prelá Castello to bardzo klimatyczna, zabytkowa wioska z ruinami zamku z XII wieku zagubiona pośród gajów oliwnych. Miejscowość ma długą, bardzo interesującą historię. W średniowieczu zamek zamieszkiwali władcy, którzy kontrolowali całą dolinę Prino. Prela Castello była stolicą regionu. Stad taki duży i bogaty kościół, którego początki sięgają średniowiecza. Kościół został rozbudowany w okresie Renesansu, a później obdarzony barokową fasadą. Budowla odzwierciedla dawną sławę i bogactwo tego miejsca. Obecnie w Prelá Castello mieszka tylko 12 osób, wszyscy bardzo otwarci i życzliwi. Żyją przede wszystkim z uprawy oliwek. Wyśmienitą oliwę z rzadkiej odmiany Taggiasca można kupić bezpośrednio od właścicieli.
Jedyna ulica prowadząca przez wieś i kończy się na słonecznym placu. Tu, w miesiącach letnich co jakiś czas obchodzone są wiejskie party, turyści są zawsze mile widziani. Najbliższe sklepy spożywcze znajdują się w Vasia (2 km) i Pantasina (1,9 km), najbliższa restauracja w Vasia. W letnich miesiącach mamy w Prela Castello Home Restaurant. We wsi można również kupić świeże owoce, warzywa i marmoladę własnej roboty, Wszystko BIO! Proszę pytać u mnie, ja również jestem jedną 12 mieszkańców tego zaczarowanego miejsca.

 

AVAILABILITY:


 Nach oben drucken E-Mail Kontakt Home - Startseite

 
MOBILE 0049 173 2618910
EMAIL info@liguria-extravergine.com

Agencja ExtraVergine
Właściciel: Malgorzata (Margherita) Klaus
Anrather Weg 18, 40547 Düsseldorf